Múzeumsarok kiállításai és rendezvényei
„Múzeumsarok”
a XVIII. Kerületi Pedagógiai és Helytörténeti Gyűjtemény kiállítóhelye
1183 Budapest, Szent Lőrinc sétány 2.
Nyitva tartás: keddtől-szombatig 14-18 óra között.
Közvetlen telefonszám nyitvatartási időben:
06-20-285-06-67.
Csoportok számára időpont egyeztetéssel bármikor ingyenes tárlatvezetés és múzeumpedagógiai foglalkozások, jelentkezni a 295-08-77-es telefonszámon lehet)
A 136 m-es telephelyen a műtárgyvédelmi szempontoknak megfelelő előtér, kiállítótermek és múzeumpedagógiai foglalkoztató kialakítása mellett kutatószolgálattal is állunk az érdeklődők rendelkezésére.
Fotók a megnyitóról>>
JELENLEG MEGTEKINTHETŐ KIÁLLÍTÁSOK:
- FEDÁK SÁRI, A PRIMADONNA PESTSZENTLŐRINCEN - 2010. március 30-ig
(A kiállításban kölcsönző és közreműködő partnereink: Országos Színháztörténeti Múzeum, Országos Széchényi Könyvtár, NATIK)
- „AZ ÉN VÁROSOM” RAJZ- ÉS MESEÍRÓPÁLYÁZAT ALKOTÁSAI - 2010. március 1-ig.
A pályázatot a PIHGY alsó tagozatos munkaközössége írta ki. A kiállítás bármikor megtekinthető, mert a kiállítóhely külső, utcai frontján helyeztük el.
- HÍRES ORVOSAINK I. - KREPUSKA GÉZA ÉS BÓKAY ÁRPÁD - 2010. március 30-ig
A két tablókiállítás anyagát kiegészítettük a 2009-ben egy belvárosi pincéből előkerült Krepuska Gézához köthető emlékanyag egy részével – iratokat, kiadványokat, fotókat, üveglemezeket mutatunk be.)
- „PUSZTÁTÓL A PARKVÁROSIG” című tabló- és vándorkiállítás - február 9. és 13. között a BÓKAY ÁRPÁD kiállítás helyett a kerületi iskolákban
További tervezett kiállítások 2010-ben:
1. Áprilisban:
- A nagyteremben „Nem akarok állni…” a XVIII. kerület a 60-as években című életmód kiállítás, és a
- „Településünk régi térképeken” (az 1910 és 1960 közötti eredeti kerületi térképek restaurálására 2009-ben nyertünk pályázatot az NKA-nál) című kiállítás.
A két kisebb helyiségben és a külső portálon mindemellett tablókiállításokat, vendégkiállításokat tervezünk. Lehetőséget kívánunk adni a kerületi munkaközösségek helytörténeti pályázataira beérkezett művek bemutatására is. Számos civil szervezet, intézmény felvette velünk a kapcsolatot – több közös kiállítást egyeztetünk.
2. Tavasszal
- Szeretnénk beadni a pályázatot az új, átfogó, interaktív, látványelemekkel színesített településtörténeti kiállítás megvalósítására, (az önkormányzati fenntartású muzeális közgyűjtemények alfa programjára) melyet 2010. második felében szeretnénk megnyitni.
- A múzeumpedagógiai helyiségben a családos látogatók számára foglalkoztató gyermekkuckót (kirakó, rajztábla) alakítottunk ki. Itt működik kutatószolgálatunk is: február elejétől a legfontosabb helytörténeti kiadványok, február közepétől az 1895 és 1945 közötti helyi lapok is (digitalizált formában) helyben olvashatóak lesznek, illetve részlegesen a helytörténeti gyűjtemény képanyaga is kutathatóvá válik itt az érdeklődők számára. Áprilistól ezt a kerület és elődtelepüléseinek legfontosabb történeti térképeinek digitalizált lapjaival bővítjük.
A kiállítóhely kialakításában segítséget nyújtott a kerületi művészegyesület és a SOFI.
|